دستگاه تصفیه هوا:

با توجه به افزایش تراکم آلودگی هوا و گازهای سمی مانند CO2، CO و ... و آزبستها و افزایش بادهای دارای ریز ذره از عراق در شهرهای صنعتی بزرگ مثل تهران، شیراز، اصفهان، اراک و مناطق جنوبی کشور و افزایش مهاجرین ناقل بیماری و هم چنین زیاد شدن بیماریهای قلبی و عروقی توجه به دستگاه تصفیه هوا در خانه ها و مراکز درمانی مانند بیمارستان ها، درمانگاهها و دندانپزشکی ها از هشت سال قبل اهمیت زیادی یافت. 

با توجه به نظر کارشناسان ما در سال پیش حتی یک روز هوای پاک نداشته ایم و روز به روز به درجه آلودگی هوا در شهر بزرگ تهران افزوده می شود. شما در خانه ها و یا بیمارستان معمولاً زمین و دیوار ها را تمیز می کنید ولی هیچ وقت به هوای آلوده داخل خانه هایتان فکر نمی کنید. هوای داخل خانه می تواند 100 برابر کثیف تر از هوای بیرون باشد. در بیمارستان ها نیز با توجه به وجود هوای عفونی در بخش های عفونی و مسری بودن بیماری وجود افراد زیاد بیمار در بیمارستان احتمال ریسک انتقال بیماری در آن ها بسیار بالاست. از این رو نیاز به یک دستگاه تصفیه هوا علمی و کار آمد یک نیاز ضروری است.

متاسفانه شرکت ها اقدام به واردکردن دستگاه تصفیه هوا بازاری و نه تخصصی به دلیل صرفاً قیمت پائین آن کردند که به دلیل عملکرد ضعیف این دستگاهها که فقط ظاهر یک دستگاه تصفیه هوا را دارند، صدمات جبران ناپذیری به خریداران و بیماران وارد شد.


 

تصفیه هوا

کد محصول :10035

 
 


فیلتر های filtrete با بیش از 25 سال تجربه هوای تمیز را به ما هدیه داده اند. با کمک مهندسان 3M برای جذب آلرژن های هوا، فیلتر به صورت الکترواستاتیک شارژ می شود؛ که مانند آهن ربا ذرات میکروسکوپی را از هوا جذب می کند و از طریق فیلتر عبور می دهد.
 
 

 

دستگاه تصفیه هوا موجود در بازار به دلایل زیاد فاقد کارایی لازم هستند از جمله آن دلایل میتوان به:

 
استفاده از فیلتر ها طرح هپا راندمان پایین به جای فیلتر هپا یا اولپا با راندمان بالا در دستگاه تصفیه هوا اشاره کرد.
1- استفاده از تعداد زیاد فیلتر راندمان پایین در دستگاه تصفیه هوا برای مثال 7 مرحله فیلتر برای عوام فریبی و در نتیجه نداشتن جابجایی لازم برای از بین بردن باکتری و ذرات و نداشتن فیلتر هپا راندمان بالا H14 یا فیلتر اولپا U16 و U15 برای به حداقل رساندن ذرات در محیط.

2- اکثر دستگاه تصفیه هوا موجود در بازار دارای جابجایی هوای 1 بار در ساعت برای مساحت حدود 20 یا نهایتاً 50 متر مربع می باشد و این در صورتی است که در این زمان امکان سرایت بیماری و ذرات و تاثیر گذاری آنها روی محیط وجود دارد. بنابراین حداقل جابجایی لازم برای از بین بردن ذرات باکتری ها و قارچ  20.000 بار در ساعت است که تا 30 بار هم برای از بین بردن احتمال و ریسک، می تواند افزایش داشته باشد.

3- عدم طراحی و استفاده درست از لامپ های UV در دستگاه تصفیه هوا برای از بین بردن هر نوع موجود زنده ای در هوا که خود باعث از بین بردن بیماری در محیط می شود.

4- عدم داشتن فشار مثبت در دستگاه تصفیه هوا مثبت فیلتر شده داریم چرا که هوای آلوده از محیط های دیگر وارد محیط تمیز و پاکیزه نشوند.

5- تقلبی بودن برندهای دستگاه ها تصفیه هوا زیرا تکنولوژی ساخت دستگاه های تصفیه هوا یعنی استفاده از فیلتر های التروسینک، فیلتر های اولپا و لامپ های UV موثر و قوی برای کشور امریکا که بدلیل تحریم و قیمت بسیار بالای آنها امکان واردات از آن کشور وجود ندارد و به همین دلیل دستگاه تصفیه هوا تقلبی چین و ... با کاریایی غیر مناسب به میزان زیاد در بازار موجود است.

دستگاه تصفیه هوای شرکت وی سی صنعت:

با توجه به سابقه شرکت وی سی صنعت در ساخت دستگاههای حساس و بهداشتی مانند ساخت اتاق های عمل در بیمارستان ها، بخش های دارویی و ...  گرفتن تائیدیه از استانداردهای بین المللی و وزارت بهداشت در این زمینه و ساخت محصولات هایژنیک یا بهداشتی مانند هواساز هایژنیک، پس باکس، پس ترو و ... با توجه به درخواست زیاد مشتریان برآن شدیم تا اقدام به تولید دستگاه تصفیه هوا سری کلاسیک و یووی پلاستو که کاربرد زیادی در خانه ها و مراکز درمانی مانند بیمارستان ها، درمانگاهها، دندانپزشکی ها، اتاق های سرور، مراکز حساس و کلین روم ها را دارد تولید نمائیم.
 
دستگاه تصفیه هوا هایژنیک فوق بهداشتی سری کلاسیک و یو وی پلاس:

1- داشتن فشار مثبت در دستگاه تصفیه هوا برای جدایی هوای آلوده و هوای پاک و مخلوط نشدن آن ها با یکدیگر.

2- استفاده از فیلتر های اولپا در دستگاه تصفیه هوا به جای فیلتر های معمولی هپا برای گرفتن ذراتی به قطر 0.1 میکرون n یعنی ریز ترین ذرات با راندمان 999995/99% که تقریباً تمامی ذرات می گیرد.

3- از لامپ UV موثر چند مرحله ای در دستگاه تصفیه هوا که صورت درخواست برای از بین بردن تمام موجودات زنده در هوا استفاده می شود و همچنین استفاده از لامپ UV هوایی با فشار مثبت در دستگاه تصفیه هوا سوپر هایژنیک شرکت وی سی صنعت به دلیل داشتن دبی زیاد یعنی جابجایی تا 30 بار در ساعت فشار مثبت، استفاده از فیلتر راندمان بالا با راندمان 999995/99% در دستگاه تصفیه هوا و استفاده از چند مرحله لامپ UV در صورت درخواست برای از بین بردن ذرات که دستگاه تصفیه هوا را به کلی از تمامی دستگاه های نصب متمایز می کند. این قضیه را می توان با دستگاه پارتیکل کانتر و استفاده از Air sampler برای نمونه برداری از هوا تست گرفت و سرتیفیکت معتبر از طرف وزارت بهداشت طبق استاندارد معتبر جهانی مانند GMP و CDC دریافت کرد. چرا که در استاندار های GMP استفاده از فیلتر راندمان بالا مانند هپا H14 برای کلاس پایین تمیزی و فیلتر های اولپا برای درجه بالای تمیز در محیط است.

کاربرد و عملکرد دستگاه تصفیه هوا:
یکی از مدرن ترین روش ها برای تصفیه هوا و ایجاد محیط بهداشتی استفاده از دستگاه تصفیه هوای سری کلاسیک و یو وی پلاس است. با توجه به مسائل بهداشت حرفه ای و ایمنی در موسسات پزشکی و بیمارستان ها و اتاق های سرور استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای پالایش و از بین بردن باکتری ها و به ویژه ویروس ها و به طور کلی هر نوع ذره یکی از الزامات است. بهبود کیفیت هوا با استفاده از دستگاه تصفیه هوا نه تنها به ارائه یک محیط سالم و لذت بخش تر برای بیماران، کارکنان و بازدید کنندگان کمک می کند بلکه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کنترل عفونت و انتقال ویروس ها و باکتری ها و ذرات در محیط محسوب می شود.
کیفیت هوا در بیمارستان ها از بخشی به بخش دیگر و حتی از اتاقی به اتاق دیگر کاملاً متفاوت است. در بعضی از مناطق به دلیل وجود میکرو ارگانیزم های موجود در هوا (به ویژه ویروس ها و باکتری ها) از فیلتر های راندمان بالای اولپا با راندمان %999995/99 در دستگاه تصفیه هوا برای گرفتن تمام باکتری ها و ویروس هایی تا قطر 0.1 میکرون برای محافظت از بیماران ، کارکنان و بازدید کنندگان (به عنوان مثال در اتاق های عملیات، ICUs ها، اتاق ایزوله TB) استفاده می شود.

کنترل میکرو ارگانیسم های موجود در هوا (کنترل عفونت موجود در هوا):

کنترل هوابرد میکرو ارگانیسم ها (باکتری به عنوان مثال ویروس ها، اسپور قارچ) در دستگاه تصفیه هوا از اهمیت عمده ای در تنظیمات پزشکی برخوردار است. و این واقعیت وجود دارد که تعداد زیادی از بیماری ها و عفونت ها توسط عوامل بیماری زای موجود در هوا ایجاد می شود و از طریق هوا قابل انتقال می باشد.
عفونت می تواند عواقب جدی مانند افزایش مرگ و میر، ناخوشی ها، افزایش طول اقامت بیمار در بیمارستان و افزایش هزینه های کلی در بر داشته باشد به ویژه زمانی که بیماران دچار ضعف شدید سیستم ایمنی بدن شده باشند مانند گیرندگان پیوند مغز استخوان، بیماران انکولوژی و هماتولوژی و افراد مبتلا به بیماری های اچ آی وی و... بیشتر در معرض ریسک پاتوژن های عفونی مانند آسپرژیلوس قرار دارد بنابراین حتما توصیه می شود که از دستگاه تصفیه هوای سری کلاسیک و یو وی پلاس تو استفاده شود. 

کنترل ترکیب شیمیایی و بو

• فیلتر کردن هوای محیط با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• دستگاه تصفیه هوا با ایجاد اختلاف فشار که باعث جلوگیری از ترکیبات شیمیایی و بوهای نامطبوع (مناطق فشار منفی) میشود.
• دستگاه تصفیه هوا فیلتراسیون ترکیبات شیمیایی و بوهای نامطبوع را در منبع خود را انجام می دهد.
برنامه های مراقبت از سلامت سیستم دستگاه تصفیه هوا سری کلاسیک و یو وی پلاس
دستگاه تصفیه هوا بیمارستانی با طرح مودلار و منحصر به فرد خود پوشش طیف وسیعی از برنامه های کاربردی برای مراقبت از بیماران است.
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در واحد مغز استخوان واحد پیوند
• استفاده دستگاه تصفیه هوا رایت واحد
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در سایت کامپیوتر و مناطق ذخیره سازی داده ها
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش مراقبت
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در دندانپزشکی مناطق
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در اورژانس
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در پاکسازی هوا عمومی
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش سالخوردگان و افراد مسن واحد مراقبتها
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش هماتولوژی
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخشICUs
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش لیزر جراحی کنترل بخار و بو
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش آزمایشگاه میکروبیولوژی
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش نوزادان در واحد مراقبت های ویژه
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش بوی مناطق حساس
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش بخش انکولوژی
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش اتاق عمل
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش پیوند اعضای بدن
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش تئاتر پاتولوژی
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش اتاق انزوا کودکان
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش داروخانه ها
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش حساسیت های تنفسی و نواحی گرد و خاکی
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش سیگار کشیدن مناطق
• استفاده دستگاه تصفیه هوا  در بخش TB- انزوای بخش ها و اتاق و حول و جوش
• استفاده دستگاه تصفیه هوا در بخش از توالت

عملکرد دستگاه تصفیه هوا سری کلاسیک و یو وی پلاس:
از دستگاه تصفیه هوا سری کلاسیک و یو وی پلاس برای کمک به ارائه مناسب ترین راه حل تمیز کردن هوا استفاده می شود.
عبور هوای اتاق از طریق کف یا دیوار نصب شده از دستگاه تصفیه هوا سری کلاسیک و یو وی پلاس و در نتیجه از بین بردن میکرو ارگانیسم ها با هربار عبور از فیلتر استفاده می شود.

ایجاد اختلاف فشار

ایجاد و حفظ اختلاف فشار مثبت یا منفی میان فضاهای مجاور و اتاق بیمار و عملکرد چرخشی هوای اتاق که توسط دستگاه تصفیه هوا سری کلاسیک و یو وی پلاس  منجر به جلوگیری از جریان هوا از فضای آلوده به یک فضای غیر آلوده میشود.


امکان فشار مثبت در دستگاه تصفیه هوا

در مورد افراد دچار نقص ایمنی، بیمار باید در یک اتاق با فشار بالاتر (یعنی فشار هوای مثبت) قرار می گیرد، که این قضیه منجر به محدود کردن جریان هوای آلوده به اتاق بیمار میشود.

امکان فشار منفی در دستگاه تصفیه هوا

که برای ایزوله کردن اتاق ایزوله استفاده می شود.
زمانی که یک بیمار حامل بیماری های مسری در بیمارستان بستری است ممکن است بیماری وی از طریق هوا انتقال یابد مانند بیماری سل، بنابر این استراتژدی ایجاد فشار منفی برای جلوگیری از هوای آلوده خارج شده از اتاق بیمار باید مد نظر قرار گیرد. با کمک ایجاد فشار مثبت و منفی دستگاه تصفیه هوا در این اتاق ها (شامل اتاق بیمار، اتاق ایزوله عفونی) مانع از خروج هوای آلوده و کنترل گسترش پاتوژن های موجود در هوا در عرض چند دقیقه می شود.
تصویه مهندسین شرکت وی سی صنعت تصفیه هوای سوپر هایژنیک (بهداشتی) سری کلاسیک و یو وی پلاس:
استاندار های بین المللی مانند CDC توصیه می کنند که از فیلتر های راندمان بالاتر مانند هپا و اولپا برای حذف ذرات و کنترل عفونت در محیط های بیمارستانی استفاده شود اما به دلیل راندمان بیشتر فیلتر های اولپا نسبت به هپا و گرفتن تمامی ذرات میکرونی به غیر از ویروس ها تا 0.1 میکرون و راندمان بالاتر آنها یعنی %999995/99 شرکت وی سی صنعت را بر آن داشت تا از این فیتلر ها در دستگاه تصفیه هوا برای پالایش هوای بیمارستان و کنترل عفونت در مناطق ایزوله بیمارستانی و اتاق های ایزوله مانند دیتا سنتر استفاده کنند.
مدل و لوازم جانبی زیر برای کنترل عفونت موجود در هوا در محیط های مراقبت بهداشتی توصیه می شود :

دستگاه تصفیه هوای فشار مثبت  و منفی:
این دستگاه تصفیه هوا امکان نصب کانال هوا از طریق دیوار یا پنجره و ایجاد فشار مثبت یا منفی و به طور همزمان تصفیه هوا را در داخل محیط به شما می دهد.

از تهویه و کنترل هوا و داشتن هوای پاک با استفاده از دستگاه تصفیه هوا لذت ببرید.
دستگاه تصفیه هوا فشار مثبت و منفی به عنوان یک سیستم تهویه برای آوردن هوای غنی از اکسیژن از فضای باز و تصفیه آن، که منجر به حذف آلاینده های نامطلوب در فضای باز مثل گرده ها، هاگ، گرد و غبار و دوده اگزوز میشود و در نتیجه هوای تازه همراه با اکسیژن به داخل اتاق می آید.

مثال کاربردی استفاده از دستگاه تصفیه هوا:

• امکان حفاظت از مبتلایان به آلرژی ناشی از قرار گرفتن در معرض گرده در خانه خود با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• امکان حمایت از بیماران از قرار گرفتن در معرض میکروبیولوژیکی (به عنوان مثال آسپرژیلوس) در یک بیمارستان با استفاده از دستگاه تصفیه هوا

• ایجاد پژوهش پاک و یا زمینه تولید (محیط های کنترل شده) مانند دیتا سنترهابا استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• امکان حفاظت از اتاق کنترل کارخانه از آلاینده های خورنده با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• دستگاه تصفیه هوا به ایجاد منطقه پاک در داخل خانه یا دفتر کمک می کند تا از آلودگی طبیعت، کارخانه ها، ترافیک، کشاورزی جلوگیری کند.

با استفاده از جریان ورودی با یک سیستم می تواند کیفیت هوای داخل ساختمان را با بهبود بخشد:

 
• رقیق تر کردن هوای آلوده با هوای پاک با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• جلوگیری از ورود آلاینده های هوا با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• کاهش هجوم آلاینده های جدید در خارج به علت ایجاد فشار مثبت با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• افزایش محتوای اکسیژن در هوای داخل ساختمان با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• ایجاد مناطق پاک با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• تحویل هوای فیلتر شده به اتاق تمیز با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• ایجاد مناطق فشار منفی با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
• ایجاد مناطق فشار مثبت با استفاده از دستگاه تصفیه هوا
منطقه پاک و استفاده از اتاق تمیز با استفاده از دستگاه تصفیه هوا